Logopedsko službo na OŠ Polde Stražišar  izvaja logopedinja HROVAT NINA.

Na šoli deluje en dan na teden.

• Ugotavlja prisotnost težav na  področju govora, jezika in  komunikacije.
  • Izvaja logopedsko diagnostiko pri učencih s težavami na področju govorno-jezikovne komunikacije ter branja in pisanja.

Sestavi in predstavi program logopedske obravnave za vsakega učenca, ki je vključen v logopedsko obravnavo. Ta je del Individualiziranega programa učenca.

• Izvaja govorno-jezikovno terapijo  na vseh področjih GJK: izgovarjave, slovnice, besednjaka, tekočnosti govora, branja, pisanja in komunikacije.
  • Ob delnih in na končnih evalvacijah predstavi napredek pri učencih, ki so vključeni v logopedsko obravnavo.
  • Sodeluje z učitelji v smislu strokovnih  priporočil, ki se nanašajo na govor, jezik in komunikacijo.
  • Sodeluje s starši z namenom pridobivanja informacij o otrokovem razvoju in iskanja ustreznih vzpodbud za govorno jezikovni razvoj.