Select Page

Nacionalno preverjanje znanja (krajšava NPZ) je pisno preverjanje znanja učencev osnovne šole, ki se opravlja ob koncu 6. in 9. razreda. Zakonsko ga opredeljujeta dva akta, in sicer Zakon o OŠ ter Pravilnik o nacionalnem preverjanju znanja v OŠ. Cilj NPZ je pridobiti dodatne informacije o znanju učencev in to vgraditi v prizadevanje za kakovostnejše učenje in poučevanje.

V šolskem letu 2019/2020 bodo učenci ob koncu 6. razreda pisali preverjanje znanje iz matematike in slovenščine, ob koncu 9. razreda pa iz matematike, slovenščine in naravoslovja. Podrobne informacije in datume preverjanja si lahko prebere v Informacijah za učence in starše.

Na podlagi  Sklepa Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport z dne 17. 4. 2020, se letos nacionalno preverjanje znanja učencev 6. in 9. razreda ne izvede.