UČENCI 5. RAZREDA – IGRA KRIŽCI IN KROŽCI

Še ena naloga za delo doma: igrica »križci – krožci« na malo drugačen način.

Izdelali so jo učenci 5. razreda pri predmetu TIT.

ŠESTOPESNIKI RAZMIŠLJAJO O NARAVI

Učenci šestega razreda so na kulturnem dnevu na daljavo oblekli pesniške halje. Svoja razmišljanja o Zemlji so prelili v rime. V njih opisujejo lepoto narave, niso pa pozabili tudi na skrb in odgovornost do okolja.

Splet:

GAŠPER IZ 8. RAZREDA – MORSKI KONJIČEK

Ker pogrešam morje sem se odločil narediti iz vejic ,,konjička”…

Gašper Morič, OGL8

LUKA IZ 8. RAZREDA – IGLU IZ VEJ

Luka je za izbirni predmet OGL (obdelava gradiv – les) naredil IGLU IZ SUHIH VEJ. Najprej je dobro razmislil o ideji, nato je narisal skico in pripravil orodje in gradivo. Z vrtanjem in prepletanjem nabranih vej je prišel do zanimive rešitve. Zaslužil si je odlično oceno.

ELMA IZ 7. RAZREDA – HIŠA IZ VEJ

Takole je Elma iz 7. razreda naredila krasno hišico iz vej za izbirni predmet Obdelava gradiv – les.

GAŠPER IZ 8. RAZREDA – KAKO ZRASTE FIŽOL?

Vas zanima, kako zraste fižol? Takole vam lahko pove Gašper iz 8. razreda, ki si je pri gospodinjstvu s svojim delom zaslužil odlično oceno.

DAN DEJAVNOSTI V 3. IN 4. RAZREDU

Učenci tretjega in četrtega razreda se doma pridno učimo. Tretješolca piševa male tiskane črke, četrtošolci spoznavamo in se učimo pisati male pisane črke. V petek, 17.4. pa smo imeli dan dejavnosti. S pomočjo računalnikov smo se preselili v dvorano Lutkovnega gledališča v Ljubljani. Tretješolca sva si ogledala predstavo Sapramiška. Četrtošolci smo spoznali Ostržka in njegove dogodivščine.

ANŽE IN JURE IZ 6. RAZREDA

Anže nam je poslal fotografije, kako je pomagal pri pripravi drv. Jure pa je napisal zanimiv spis o šoli na daljavo.

MATIJA IZ 8. RAZREDA

Matija pri športnih aktivnostih, pripravi jedi in pospravljanju.

Matija je za gospodinjstvo po navodilih iz spletne strani OŠ Poldeta Stražišarja izdelal domač pralni prašek.

Sploh ni težko! Pa še diši!

UČENCI 5. RAZREDA PRI POUKU TEHNIKE IN TEHNOLOGIJE

Takole so učenci pri pouku tehnike in tehnologije doma izdelali prometne znake:

EMA IZ 5. RAZREDA

Ema je pri pouku socialnega učenja takole razmišljala o čustvih.

LUKA IZ 8. RAZREDA PRI GOSPODINJSTVU

Namesto gospodinjstva je Luka potrosil gnoj na vrt, ga prekopal, zrahljal večje grude zemlje in na koncu zravnal ter pregrabil.

UČENCI 3. IN 4. RAZREDA

Starši učencev 3. in 4. razreda so nam poslali fotografije o šolskem delu, ki ga pridno opravljajo doma.