Naša šola je v letošnjem šolskem letu prvič sodelovala v projektu

Teden pisanja z roko, od 20. do 24. januarja 2020.

Projekt ponuja veliko aktivnosti in spodbude z namenom poudarjanja pomena pisanja z roko. Pri otrocih pisanje z roko spodbuja mnoge možganske centre, spodbuja otrokov razvoj, drobno motoriko, pozitivno vpliva na spomin, učenje in ustvarjalnost.

Raziskave kažejo, da se pri pisanju z roko vključi 12 možganskih centrov.

Pri pisanju sodeluje več kot 30 mišic. Pri tipkanju je to število bistveno manjše.

Za pisanje lepih črk je potrebna natančnost, koncentracija, vztrajnost in samokontrola.

Ugotovili smo, da se nas bolj dotaknejo misli napisane z roko kot tiste natipkane. Sporočilo napisano z roko je veliko bolj osebno.

Vse kar je ob tem nastalo, smo razstavili v avli šole. Vi si lahko izdelke in fotografije ogledate v galeriji.

Projekt je s posebnim pismom (preberete ga lahko v priponki) podprl tudi minister za izobraževanje, znanost in šport Jernej Pikalo.

Društvo Radi pišemo z roko pa je za letos izdelalo tudi nov video, ki si ga lahko ogledate na tej povezavi:

Pismo Jerneja Pikala

Pripravila: Stanislava Torkar, knjižničarka