V petek, 10. marca 2023, smo naročili lepo spomladansko vreme in se po pouku odpravili na pohod iz šole do Bleda. Tisti, z malo več kondicije, smo odšli peš od šole, nekateri pa so se do Blejske Dobrave pripeljali s kombijem. Pri pokopališču nam je bilo že pošteno vroče, zato smo se za osvežitev ustavili pri slapu Šum. Za kopanje je bilo prehladno, tako da smo se raje zapodili v breg proti cerkvici Sv. Katarine na Homu. Ob poti smo občudovali spomladanski žafran, zvončke in trobentice in kaj hitro smo bili na vrhu. Odprl se nam je razgled na celoten blejsko radovljiški kot.  Po daljšem počitku in malici smo prečili pobočje Homa in se nato spustili proti Bledu, kjer smo zvečer počakali avtobus. Na Jesenice smo se vrnili zaspani, pošteno utrujeni, vendar polni lepih vtisov.

Zapisala: Martina Kolar