Včeraj smo se z osmimi učenci 8. in 9. razredov odpravili na jesenski medobčinski kros, v katerem so sodelovali učenci občin Kranjska Gora, Jesenice in Žirovnica. Učence sva spremljali Maja Kržišnik in Polonca Čelik.

Dekleta so tekla 1000 metrov, fantje pa 1500 metrov.

Na naši šoli se zavedamo, da ukvarjanje s športom vpliva na učenčev celostni razvoj in je posredno eden izmed zelo pomembnih dejavnikov šolske uspešnosti. Dodatno športno udejstvovanje namreč pri učencu razvija raven telesne pripravljenosti, ki vpliva na vzdržljivost pri umskem delu, ustvarjalnost, samoizražanje, obvladovanje čustev, delovne navade, sodelovanje z drugimi, pozitivno vrednotenje samega sebe itd. Zato vzpodbujamo in podpiramo vse oblike ukvarjanja s športom.

Učenci so pokazali svoje tekaške spretnosti, ob tem pa so razvijali tudi navijaški duh. Vsem učencem čestitamo za pogum in odličen tek.