ŠPORTNI DAN Z GRS JESENICE, 10.10.2023

V torek, 10. 10. 2023, smo se z učenci odpravili na jesenski pohod v družbi Gorske reševalne službe Jesenice. Dve skupini sta se odpravili po Razgledni poti čez Murovo, kjer smo si ogledali prvo jeseniško šolo (Janezkova šola). Pot nas je vodila po pobočju Mirce vse do Trim steze Žerjavec, kjer smo preizkusili vadbene postaje. Navdušeno in prav nič utrujeno smo pot nadaljevali čez Pejce po Stari Rudni poti do Ukove.

Malo bolj izkušeni planinci smo se odpravili od šole po Gajškovi poti vse do Pristave in nazaj.

Pot nas je vodila najprej po cesti, nato skozi gozd, kjer smo se občasno kar strmo vzpenjali. Vendar smo premagali strmino in ponosni dosegli cilj. Člani GRS so nam predstavili svoje delo in nam z različnimi prigodami popestrili kratke postanke.

Kljub rahli utrujenosti smo povzeli, da smo imeli prekrasen športni dan. K temu pa so pripomogli tudi člani GRS Jesenice. Za to se jim iskreno zahvaljujemo.