V sredo, 7. februarja 2024 smo s kratko kulturno prireditvijo obeležili Prešernov dan, ki je osrednji slovenski kulturni in državni praznik. Spomnili smo se na našega največjega pesnika in v vhodni avli naše šole postavili Prešernov kotiček. Na našega pesnika smo še posebej ponosni, saj nam je v času, ko je v mestih že prevladovala nemška beseda znal pokazati, da slovenščina ni samo jezik kmetov in podeželja. Pesnik je s svojo poezijo pokazal, da je lahko naš jezik tudi lep, plemenit in žlahten, primeren tudi za pisanje, pesnenje in umetniško izražanje. V kotičku si lahko prelistamo nekaj izvrstnih Prešernovih del, kot so Turjaška Rozamunda, Povodni mož, Lepa Vida,… Postavitev smo okrasili tudi s podobami našega poeta, ki so jih prav umetelno narisali učenci v posebnem programu. Pa se s kulturnostjo ne trkajmo po prsih samo na ta dan v letu, temveč s svojim obnašanjem, predvsem do sošolcev in soljudi pokažimo, da smo kulturni lahko tudi vse ostale dni v letu.