V soboto, 13. aprila 2024, je potekalo državno matematično tekmovanje za učence prilagojenega programa z nižjim izobrazbenim standardom, ki ga že več kot četrt stoletja organizira Osnovna šola Poldeta Stražišarja. Tudi naloge pripravijo naše učiteljice, učenci 8. in 9. razredov pa so pri predmetu tehnika in tehnologija kar dva meseca izdelovali 240 daril za vse udeležence in šole.

Z veseljem smo ugotovili, da smo dosegli nov rekord, kar se tiče udeležbe, saj se je tekmovanja udeležilo rekordnih 144 učencev iz 40 šol iz cele Slovenije.

Prijavi in okrepčilu je sledil kratek kulturni program, ki ga je vodila zabavna Mojca, nato so se učenci razdelili po razredih in se za eno šolsko uro posvetili reševanju matematičnih nalog.

Po tekmovanju smo si v Gledališču Toneta Čufarja ogledali predstavo Izpolnjene sanje.

Sledila je razglasitev rezultatov. Nismo bili na stopničkah, a smo dokazali pogum in vztrajnost pri reševanju matematičnih nalog.

Na koncu je sledilo še zasluženo kosilo, za posladek pa je vsak učenec dobil še kremšnito.

Preživeli smo krasen dan in ugotovili, da je matematika lahko zelo zabavna.