SLOVO OD DEVETOŠOLCEV

In prišel je čas, ko nas zapuščajo učenci devetega razreda. V slovo so še zadnjič strnili svoje spomine na prehojeno šolsko pot in jih skupaj z osmrtnico na ogled objavili na stopnišču… Želimo jim srečno in uspešno nadaljevanje šolanja, nam pa boste ostali v lepem spominu!

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA

Letos smo pri pouku Tehnike in tehnologije načrtovali, risali, rezali, brusili, vrtali, barvali, lakirali in spoznali še ogromno postopkov izdelave predmetov…rezultat našega dela je viden na razstavici pri vhodu v šolo… učenci pa ne pozabite svojih izdelkov ob koncu pouka odnesti domov!

NARCISE

Na Planini pod Golico se te dni v vsej svoji lepoti bohotijo narcise oziroma ključavnice po domače. Tudi v podaljšanem bivanju so zacvetele prečudovite narcise in prav vsaka je bila deležna majhne pozornosti.

POHOD NA SV. PETRA

Danes smo imeli super športni dan. Povzpeli smo se na Sv. Petra in pojedli najbolj zasluženo malico. Nato pa si ogledali še vrt in uživali v lepem razgledu.

VOLČJI POTOK

Za nami je čudovit dan! 😎🌸🐳🌳🥀🍦 Cvetlice, gozd, aktivnosti, dobra malica in obisk sošolca Luka… Vse to doživimo v Arboretumu Volčji Potok.

BUČA VELIKANKA

Končno je danes napočil čas, da smo pokukali, kaj se skriva znotraj buče. Od jeseni dalje smo namreč lahko uživali v njenem udobju, ko nas je ujela utrujenost. 😉

PEŠ NA BLED

Sedmošolci smo se iz Blejske Dobrave po strmi poti peš odpravili na Bled. Prvi postanek smo imeli v Vintgarju, ker smo na naše veliko veselje hranili in božali kozličke. Nato smo se mimo bajerja in Grimšč odpravili na Bled. Noge smo si namočili v jezeru, nato pa smo se z vlakom odpeljali nazaj na Jesenice.

IZLET PO GODRNJAČEVI POTI

Šli smo po Godrnjačevi poti. Izvedeli smo veliko novega, uspešno rešili vse naloge in se pri tem tudi dobro zabavali 🙂

KUHARSKE DELAVNICE 6. RAZRED

Danes je po šoli dišalo po čokoladnih mafinih in pici.🧁🍕 Hvala kuharici Bernardi za pomoč!

ŠOLSKA GALERIJA

V teh dneh je stopnišče v naši šoli postalo galerija. Učenci Valmire, Staš, Karolina in Mihaela so se lotili slikanja kot pravi slikarji. Slikali so kar z oljnimi barvami na platno in nastale so krasne slike poletnih morskih motivov, ki nas spominjajo na prihajajoče počitnice! Slike smo razstavil kar na slikarskih stojalih. Nekje smo prebrali, da slikanje izboljša koncentracijo, razvija ročne spretnosti in koordinacijo gibov, spodbuja ustvarjalnost in vidno izboljša razpoloženje. No, mi smo pri risanju vedno dobre volje!

Mentor: Robert Primc

RISOMAT

Tudi na naši šoli se pridružujemo kampanji ponovnega naseljevanja risov v Sloveniji iz držav Romunije in Slovaške. Ker je naša populacija risov majhna, bodo ti novi risi pomagali povečati število zdravih živali v naravi. Skotilo se je že kar nekaj novih mladičkov. Mi smo izdelali risomat, ki nam omogoča slikanje z risom, opremili pa smo ga tudi s podatki o naseljevanju risov in s podatki o samih risih. Postoj, preberi in se slikaj! Pst, sedaj pa le tiho, risi so zelo plahe živali in jih z glasnim govorjenjem lahko splašimo!

Mentor: Robert Primc

POLETJE NA RUMENO – Z UGANKAMI OSVETLJENO.

V reki in potoku, v jezeru in  morju,

majhne in velike,

plavajo kot pisane slike.

Plavuti so njihov motor,

škrge pa jim pomagajo,

da zrak ujamejo.

(RIBE)

Letni čas, ko vročina pride v vas,

ko sonce močno pripeka in

ko ob jezerih in morju

je kakor bi bili vsi v enem lavorju.

( POLETJE)

Vanilija in čokolada,

pol-pol ali pa je kepica kar prava,

da se ti prehitro ne stopi

»Liži, liži, liži ti.«

(SLADOLED)

Spesnila: Vesna Tavčar

Uganke vas čakajo tudi pred knjižnico. Vabljeni k sodelovanju!

Voda slana, z ribami in školjkami postlana,

ob burji valovita, ob soncu mirna in čudovita.

Kako se imenuje svet,

kamor očka mamico pelje na plažo sedet,

otroci pa v njem čofotajo,

ribe lovijo in za raki strmijo.

(MORJE)

Rabiš vesla, da z njim potuješ,

širno morje raziskuješ,

če pa še motor imaš,

potem pri hitrosti več veljaš.

(ČOLN)

Enega na desno, drugega na levo roko,

potem pa greš lahko v vodo globoko.

(ROKAVČKI)

Oblačilo,

za v vodo narejeno,

za pod sonce ustvarjeno.

Enodelno fanta vabi,

deklica pa še nekaj zraven rabi.

Ko si jih oblečemo, je zelo modno,

najbolj pomembno pa je, da nam ni več nerodno.

(KOPALKE)

Ko si zaželiš, da zunaj noč prespiš,

na travnik ga postaviš in zvečer se vanj pospraviš,

da kakšen medved te ne obišče,

zadrgo zapri in mirno zaspi.

(ŠOTOR)

Ko zunaj je vroče, se ti vode zahoče,

takrat očka ti ga zunaj postavi,

mami pa vanj vodo pripravi.

(BAZEN)